Pro popsanou aplikaci doporučuje společnost HIOKI analyzátor kvality elektrické energie s označením PQ3198, a to díky jeho kompatibilitě s příslušnými normami, schopnosti provádět dvě nezávislá (AC a DC) měření současně, měřit harmonické, snadno nastavitelnému rozhraní a široké škále dostupných proudových senzorů.
1. Shoda s normami
PQ3198 splňuje požadavky normy IEC 61000-4-30 Ed. 3 třídy A. Norma klasifikuje metody měření v systémech střídavého napájení, stejně jako schopnosti měřicích přístrojů, do dvou tříd A a S. Protože třída A poskytuje spolehlivější měření kvality elektrické energie, je PQ3198 rovněž spolehlivějším měřidlem pro řešení případných sporů ohledně dodávky energie a zajištění shody s normami. Analyzátor kvality elektrické energie s certifikací třídy A, jako je PQ3198, tak může poskytnout důvěryhodné výsledky měření pro sledování požadovaných parametrů kvality elektrické energie.
2. Měření dvou obvodů
Čtvrtý napěťový kanál analyzátoru PQ3198 je izolován od prvních tří napěťových kanálů, díky čemuž je přístroj schopen bezpečně měřit kvalitu elektrické energie a účinnost ve dvou samostatných obvodech. Přístroj umožňuje ověřit kvalitu vstupu (střídavý proud) a výstupu (stejnosměrný proud) NS a tím současně měřit kvalitu a účinnost napájení mezi vstupem a výstupem.
3. Měření harmonických a THD
Kromě měření harmonických a THD až do 50. řádu je přístroj PQ3198 schopen zachytit také supraharmonickou složku (až do 80 kHz). Kombinací softwaru pro analýzu a vytváření zpráv (HIOKI PQ One) lze během okamžiku provést analýzu FFT supraharmonické složky a vytvořit zprávu o měření.
4. Snadné nastavení
PQ3198 nabízí předdefinované scénáře měření usnadňující rychlou konfiguraci přístroje před začátkem samotného měření. Předvolby, jako je například EN 50160, umožňují vyhodnotit, zda data odpovídají normě EN 50160, a to tak, že je analyzují a automaticky vygenerují posouzení na základě kolísání napětí během daného časového úseku (přesně tak, jak požaduje norma). Můžete si ale samozřejmě vytvořit i vlastní nastavení měřicích podmínek a toto uložit do paměti analyzátoru – a toto uložené nastavení používat opakovaně na jiných stanicích. Tím jsou zajištěny naprosto shodné podmínky měření v rámci například jednoho provozovatele (a výrobce) konkrétní NS.
5. Široká škála proudových snímačů
Flexibilní snímač CT7045 je ideální pro měření proudu ve stísněných prostorách, například právě uvnitř NS, a díky třem rozsahům (50, 500 a 5000 A) je nejvhodnější pro měření proudů ve skutečně širokém rozpětí. Co se týče stejnosměrného proudu, doporučili bychom snímač AC/DC CT7736 (AC/DC 600 A). Vzhledem k tomu, že k napájení našich flexibilních a AC/DC snímačů není potřeba síťový adaptér, je měření mnohem plynulejší než u proudových senzorů jiných výrobců a vyžaduje rovněž méně kabeláže.